Studnie głębinowe – Wiertnictwo

Centrum wiertnictwa oferuje

  1. Zaczynamy od wykonania pomiarów elektro-oporowych celem ustalenia optymalnego miejsca odwiertu na działce wskazanej przez klienta.
  2. Odwiert wykonujemy metodą pluczkową z betonitem polimerowym diametr odwiertu, wynosi 165-170mm, następnie wprowadzamy rury spożywcze z atestem o średnicy 125mm.
  3. Po montażu rur całych z korkiem dolnym i filtracyjnych wykonujemy obsybkę żwirową do poziomu rur filtracyjnych. Stosujemy żwirek filtracyjny do obsypki filtrów siatkowych o wysokiej zawartości kwarcu wielokrotnie płukany i sortowany za pomocą przesiewaczy i odwadniaczy.
  4. Nad obsybką stosujemy uszczelnienie zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń do poziomu wodonośnego studni.
  5. Ostatnim etapem jest przepompowanie studni celem oczyszczenia do stanu umożliwiającego eksploatacje.
  6. Dodatkowo oferujemy montaż i dobór pomp głębinowych oraz przyłącz złączem szwedzkim.

Dlaczego warto się zdecydować na studnie głębinowe?

Studnia głębinowa to technologia pozwalająca na ujmowanie wód podziemnych z warstwy wodonośnej. Zalegająca tam woda jest zdatna nawet do picia i nie jest chlorowana, co czyni ją znakomitą alternatywą dla wody, jaką dostarczają ogólnie dostępne sieci wodno-kanalizacyjne. Główną tego przyczyną są koszty inwestycji. Okazuje się bowiem, że budowa studni głębinowej może być znacznie tańszym rozwiązaniem, niż przyłączenie do sieci wodociągowej. Mowa tu zresztą nie tylko o jednorazowym wydatku na wykonanie instalacji, ale również o kosztach ponoszonych w dalszym czasie. Za wodę pozyskiwaną z sieci trzeba uiszczać comiesięczne opłaty, podczas gdy korzystanie z własnej studni głębinowej jest całkowicie darmowe, nie licząc kosztów związanych z działaniem pomp, które i tak są o wiele niższe od rachunków za wodę. Do tego dochodzi niezależność – posiadając własną studnię pozbywamy się problemów związanych z przerwami w dostawie wody i awariami wodociągów.

Studnia głębinowa. Jak to zrobić?

Warto pamiętać, że budowa studni głębinowej powinna zostać poprzedzona kompleksowymi badaniami geologicznymi. Profesjonalne badanie gruntu pozwoli oszacować głębokość otworu i zaprojektować studnię. Realizacja takiego projektu wymaga użycia ciężkich maszyn, tzw. wiertnic oraz wykonania specjalnego systemu rur filtracyjnych i osłonowych. Zadania te warto powierzyć  naszej firmie która specjalizuje się w instalacjach technologicznych, co gwarantujemy naszym wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Dobrze wykonana studnia głębinowa to liczne korzyści dla właściciela działki.

HYDRO Informacje

Woda po powietrzu jest drugim niezbędnym elementem do życia, zarówno ludzi jak i wszelakich zwierząt czy roślin.
Postępujący rozwój cywilizacyjny i zmiany klimatyczne doprowadziły w ostatnich 30 latach do obniżenia wód gruntowych na terytorium Polski średnio o około 30 metrów. Wiele tradycyjnych kopanych studni straciło możliwość dostarczania wody lub znacznie spadła ich wydajność.
W studniach kopanych woda jest podskórna.
Zawiera wszelkie nawozy i pestycydy pochodzenia rolniczego, jak również zanieczyszczenia z deszczówki zawierającej metale ciężkie będące w często zanieczyszczonym powietrzu. Woda ze studni głębinowej znajduje się zazwyczaj pod warstwą nieprzepuszczalną, nie ma w niej zanieczyszczeń, a prawidłowe uszczelnienie jest gwarancją poboru wody z drugiego poziomu z warstw wodonośnych nie mających dostępu do skażonych wód gruntowych i opadowych.
Można oczywiście czerpać wodę z wodociągów sieciowych, ale wiążę się to z ciągle rosnącymi opłatami i częstymi ograniczeniami, jak czasowe zakazy podlewania w porze letniej. Ponadto dostarczana woda nie dorównuje jakościowo tej ze studni głębinowej.

Nasza firma wykonuje usługi w zakresie wiercenia pionowego:

Oferujemy profesjonalne odwierty pod pompy, umożliwiając naszym klientom montaż najbardziej ekologicznego i najtańszego w eksploatacji źródła ciepła. Wykonujemy odwierty pionowe o głębokości od 30 do 150 metrów, które zajmują mniej miejsca i charakteryzują się większą wydajnością cieplną niż sondy poziome. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom w pełni profesjonalne odwierty do pomp ciepła.

Pracujemy na terenie woj. podkarpackiego oraz woj. małopolskiego:

Logo centrum wiertnictwa DRILL TECH