DRILL TECH W.T.B.H
DRILL TECH W.T.B.H
Previous
Next

Studnie głębinowe – Wiertnictwo

Wykonujemy kompleksowo studnie głębinowe:

  1. Zaczynamy od wykonania pomiarów elektro-oporowych celem ustalenia optymalnego miejsca odwiertu na działce wskazanej przez klienta.
  2. Odwiert wykonujemy metodą pluczkową z betonitem polimerowym diametr odwiertu, wynosi 165-170mm, następnie wprowadzamy rury spożywcze z atestem o średnicy 125mm.
  3. Po montażu rur całych z korkiem dolnym i filtracyjnych wykonujemy obsybkę żwirową do poziomu rur filtracyjnych. Stosujemy żwirek filtracyjny do obsypki filtrów siatkowych o wysokiej zawartości kwarcu wielokrotnie płukany i sortowany za pomocą przesiewaczy i odwadniaczy.
  4. Nad obsybką stosujemy uszczelnienie zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń do poziomu wodonośnego studni.
  5. Ostatnim etapem jest przepompowanie studni celem oczyszczenia do stanu umożliwiającego eksploatacje.
  6. Dodatkowo oferujemy montaż i dobór pomp głębinowych oraz przyłącz złączem szwedzkim.

HYDRO Informacje

Woda po powietrzu jest drugim niezbędnym elementem do życia, zarówno ludzi jak i wszelakich zwierząt czy roślin. Postępujący rozwój cywilizacyjny i zmiany klimatyczne doprowadziły w ostatnich 30 latach do obniżenia wód gruntowych na terytorium Polski średnio o około 30 metrów. Wiele tradycyjnych kopanych studni straciło możliwość dostarczania wody lub znacznie spadła ich wydajność. W studniach kopanych woda jest podskórna.
Zawiera wszelkie nawozy i pestycydy pochodzenia rolniczego, jak również zanieczyszczenia z deszczówki zawierającej metale ciężkie będące w często zanieczyszczonym powietrzu. Woda ze studni głębinowej znajduje się zazwyczaj pod warstwą nieprzepuszczalną, nie ma w niej zanieczyszczeń, a prawidłowe uszczelnienie jest gwarancją poboru wody z drugiego poziomu z warstw wodonośnych nie mających dostępu do skażonych wód gruntowych i opadowych. Można oczywiście czerpać wodę z wodociągów sieciowych, ale wiążę się to z ciągle rosnącymi opłatami i częstymi ograniczeniami, jak czasowe zakazy podlewania w porze letniej. Ponadto dostarczana woda nie dorównuje jakościowo tej ze studni głębinowej.

Nasza firma wykonuje usługi w zakresie wiercenia pionowego:

Oferujemy profesjonalne odwierty pod pompy, umożliwiając naszym klientom montaż najbardziej ekologicznego i najtańszego w eksploatacji źródła ciepła. Wykonujemy odwierty pionowe o głębokości od 30 do 150 metrów, które zajmują mniej miejsca i charakteryzują się większą wydajnością cieplną niż sondy poziome. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom w pełni profesjonalne odwierty do pomp ciepła.

Pracujemy na terenie woj. podkarpackiego oraz woj. małopolskiego:

Kontakt

Logo centrum wiertnictwa DRILL TECH